Przedszkole nr 15 w Koszalinie

'Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat'

Robert Fulghum.

Trudny wybór

Może za kilka miesięcy po raz pierwszy poślesz dziecko do przedszkola, a może chodzi tam już kolejny rok. Tak czy inaczej, pewnie czasami się zastanawiasz, czy to dobre miejsce dla twojego malucha. Chcielibyśmy ci pomóc w dokonaniu takiej oceny.

Czytaj

Nasze atuty

Wszystkich pracowników Przedszkola obowiązuje przestrzeganie "Procedury dotyczącej bezpieczeństwa i zdrowia dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu."
Wysoko kwalifikowana kadra, która stale podnosi poziom swoich kwalifikacji
Ekologia
Jesteśmy przedszkolem o profilu ekologicznym.
Zaplecze
Dobrze wyposażone sale, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym

Dziecko też ma swoje prawa!

Prawa te wyznaczają miejsce dziecka w rodzinie, społeczeństwie i państwie, dają dziecku specjalne uprawnienia, które mają mu zapewnić odpowiednie warunki do życia i pełnego rozwoju jego osobowości oraz możliwości pozytywnej samorealizacji i współtworzenia losu..

Czytaj

25.11.2009r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy "Zielonego Certyfikatu II stopnia jako znaku jakości w obszarze zrównoważonego rozwoju" którym możemy się cieszyć oficjalnie od dnia 10.11.2009r. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 nietypowym akcentem, bowiem pomógł nam uatrakcyjnić tę podniosłą chwilę mim pan Radosław Kubik przedstawiając bardzo wymowną scenkę pantomimiczną o treści przyrodniczo - ekologicznej. Forma była nietypowa co w widzach wzbudziło zaciekawienie i dużą uwagę o czym mogła świadczyć niesamowita cisza panująca podczas występu mima i ogromne brawa po nim. Przedstawiając taką formę chcieliśmy zaprezentować zebranym gościom inny sposób przekazywania istotnych treści, który niejednokrotnie wykorzystujemy w pracy z naszymi wychowankami.

 

Kolejnym punktem programu było uroczyste powitanie gości z władz miejskich, starostwa powiatowego, organu prowadzącego czyli Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie oraz Zespołu Obsługi Ekonomiczno - Administracyjnej Przedszkoli Miejskich w Koszalinie ,Wydziału Edukacji oraz z Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie. Wśród zaproszonych gości znalazły się również wszystkie panie dyrektorki przedszkoli w Koszalinie, przedstawiciele firm i instytucji współpracujących z nami właśnie na polu realizacji działań proekologicznych, a także reprezentanci Rady Rodziców oraz dzieci.

Następnie głos zabrała pani dyrektor naszej placówki Danuta Salacha, która poprzez krótki referat przybliżyła wszystkim zgromadzonym nasze działania, dzięki którym możemy cieszyć się kolejnym sukcesem na polu przyrodniczo - ekologicznym. Jednocześnie pokazując nasz upór i konsekwencję w dążeniu do wyznaczonego celu w edukacji naszych wychowanków i ich rodziców.

Po oficjalnej części uroczystości przepełnionej informacjami, wiadomościami i faktami nastąpiła chwila radości i uśmiechu, bowiem rozpoczęła się część artystyczna, w której zaprezentowali się przedstawiciele wszystkich grup wiekowych naszej placówki.

Jako pierwsze zaprezentowały się maluszki w ekologicznym pokazie mody, stroje w których prezentowali się modele przygotowane zostały przez nauczycielki i rodziców.

Grupa dzieci 4- letnich przedstawiła piosenkę z inscenizacją ruchową do piosenki 'Wiewióreczka'.

Pięciolatki zaprezentowały krótką opowieść o problemie sprzątania zaśmieconego lasu połączoną z układem tanecznym 'Żuk i biedronka'.

Starszaki z gr. VIII zaprosiły wszystkich na spacer w deszczu, który jak się okazało wcale nie musi być smutny i nudny, gdy się ma kolorową parasolkę.

Po deszczu rosną kwiatki, cieszą się zwierzęta i wyskakują małe żabki o czym opowiedziały zebranym gościom w dwóch piosenkach dzieci z gr. IX.

Program artystyczny, który zastał przygotowany przez nauczycielki z poszczególnych grup i ich wychowanków mocno nawiązywał i podkreślał priorytetowe działania placówki czyli treści przyrodniczo - ekologiczne.

Po występach dzieci nastąpił punkt kulminacyjny naszej uroczystości czyli odsłonięcie pamiątkowej tablicy 'Zielony Certyfikat II stopnia'. Dokonały tego w obecności wszystkich zgromadzonych gości dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Koszalinie pani Anna Mazurek oraz przedstawicielka przedszkolaków Oliwia Harasymowicz z gr. VII. Przed tym aktem został podkreślony fakt, że zarówno I jak i II stopień ZIELONEGO CERTYFIKATU tworzą jedną, nierozerwalną wzajemnie uzupełniającą się całość co można zaobserwować w momencie odsłonięcia tablicy - gdzie obie zarówno ta pierwsza jak i obecna razem tworzą symbol domu.

Po tym doniosłym akcie i po zakończeniu oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych wychowanków oraz pamiątkowe wpisy do przedszkolnej kroniki , a także liczne gratulacje.

Zdjęcia z uroczystości do obejrzenia w galerii

Nasze osiągnięcia!

 • Zielony Certyfikat
   
 • Dnia 10 listopada 2009.r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczania Zielonych Certyfikatów I i II stopnia.

 • Czytaj

 • Zielona Flaga
   
 • "Zielona Flaga" to międzynarodowy tytuł, który nadawany jest placówkom oświatowym na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools.

 •  
 • Promotor Ekologii
   
 • WYRÓŻNIENIE dla Przedszkola nr 15 w Narodowym Konkursie Ekologicznym.

 • Czytaj

 • Młody Menager Środowiska
 • W roku szkolnym 2008/2009r. i 2009/2010r. Przedszkole brało udział w ogólnopolskim programie Młody Menager Środowiska 2.

 • Czytaj

Warto odwiedzić

 • Ptasia Gospoda

  Ptasia Gospoda

  W ramach ubiegania się o Zielony Certyfikat przystąpiliśmy do realizacji przedsięwzięcia pt: "Ptasia gospoda pod rokitnikiem".

  Ptasia Gospoda

 • Recykling

  Recykling

  W przedszkolu podejmowane są liczne inicjatywy o charakterze ekologicznym.

  Recykling

 • 1