Przedszkole nr 15 w Koszalinie

'Wszystkiego co naprawdę powinienem wiedzieć, nauczyłem się w przedszkolu - o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat'

Robert Fulghum.

Trudny wybór

Może za kilka miesięcy po raz pierwszy poślesz dziecko do przedszkola, a może chodzi tam już kolejny rok. Tak czy inaczej, pewnie czasami się zastanawiasz, czy to dobre miejsce dla twojego malucha. Chcielibyśmy ci pomóc w dokonaniu takiej oceny.

Czytaj

Nasze atuty

Wszystkich pracowników Przedszkola obowiązuje przestrzeganie "Procedury dotyczącej bezpieczeństwa i zdrowia dzieci podczas ich pobytu w przedszkolu."
Wysoko kwalifikowana kadra, która stale podnosi poziom swoich kwalifikacji
Ekologia
Jesteśmy przedszkolem o profilu ekologicznym.
Zaplecze
Dobrze wyposażone sale, dostosowane do potrzeb i możliwości dzieci w wieku przedszkolnym

Dziecko też ma swoje prawa!

Prawa te wyznaczają miejsce dziecka w rodzinie, społeczeństwie i państwie, dają dziecku specjalne uprawnienia, które mają mu zapewnić odpowiednie warunki do życia i pełnego rozwoju jego osobowości oraz możliwości pozytywnej samorealizacji i współtworzenia losu..

Czytaj

Kochani, my pomału szykujemy się do powrotu, choć to będzie bardzo smutny powrót.  Zwijamy dywany, zdejmujemy firanki, chowamy wszystkie zabawki, których nie można zdezynfekować. Pusto, szaro i ponuro. Nasze piękne kolorowe sale zawsze pełne zabawek, puzzli, układanek  i książeczek wyglądają tak, jak byłyby szykowane do remontu a nie przyjęcia dzieci…  Na podłodze wyznaczone miejsca do zabawy, stoły podzielone na pół taśmą (dwoje dzieci przy stole i każde musi mieć swoją przestrzeń). Połowa z dwunastki dzieci w grupie będzie musiała bawić się przy stolikach, druga część w tym czasie na podłodze i na odwrót, aby zachować jakikolwiek dystans.

Wiosna, piękna pogoda a nasz grafik pobytu na podwórku w jednym czasie to tylko 2 grupy bez kontaktu ze sobą i bez korzystania ze sprzętu ogrodowego, bo nie mamy możliwości i środków,  żeby po każdym dziecku zdezynfekować.

Opieka bezdotykowa, dla nas będzie to chyba najtrudniejsze… jak nie przytulić dziecka, które płacze, potrzebuje w tej sytuacji ciepła, zrozumienia. Poza tym w tym okresie dzieci będą kwalifikowane  do innych grup, niż to było przed pandemią, według  zadeklarowanej godziny odbioru   i przyprowadzenia dziecka do przedszkola (chodzi o to, aby dzieci w poszczególnych grupach nie miały ze sobą styczności; nie będzie grup dyżurujących) , zatem jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że nie będą ze swoimi kolegami, koleżankami a zwłaszcza paniami. Dzieciaczki nie będą mogły przynieść ze sobą żadnej zabawki, ani też przytulanki czy innego gadżetu,  który będzie im dodawał w tym czasie otuchy, nie będzie mogło również Wam z przedszkola przynieść rysunku czy kolorowanki, którą wykonało.

Wy drodzy rodzice również będziecie musieli uzbroić się w cierpliwość i zarezerwować sobie dłuższy czas na przyprowadzenie i odbiór swojej pociechy z przedszkola.  Nie będziecie mogli jak dotychczas wejść z dzieckiem do placówki tylko w przedsionku po zmierzeniu temperatury dziecku przez panie z obsługi oddajecie je i to te panie rozbierają malucha i prowadzą do sali, podobnie jest  z odbiorem. Miejsca dla Was oczekujących z dzieckiem lub po nie- są wyznaczone na chodniku pod przedszkolem. Zatem wszystko będzie trwało jakiś czas, piszemy to po to,  żebyście pierwszego dnia nie byli zaskoczeni i sfrustrowani sytuacją, którą zastaniecie.

 My dorośli zaciśniemy zęby i pójdziemy do przodu, bo tak trzeba. Poradzimy sobie w każdej sytuacji, gorzej z dziećmi- dlatego też nasz ogromny  apel do Was rodziców, abyście pomogli Waszym pociechom, które wkrótce znajdą się u nas w zniwelowaniu  ich zaskoczenia oraz stresu, który może być wywołany tą całą sytuacją.

Porozmawiajcie z nimi o tym wszystkim- o tym że panie będą wyglądały nieco inaczej, będą miały maseczki i przyłbice.

Może w ten sposób uda nam się z Waszą pomocą choć zmniejszyć stres dzieci, aby łatwiej się z Wami rozstawały i mniej rozpaczały podczas pobytu w przedszkolu. Choć w tej sytuacji  to wcale nie kojarzy się z przedszkolem, lecz z przechowalnią… Zachęcamy już teraz do zapoznania się   z wszelkimi procedurami, które obowiązywać będą w naszej placówce, a umieszczone są one  na stronie internetowej przedszkola. Tam również znajduje się informacja jakie kroki należy poczynić przed zadeklarowanym powrotem dziecka do przedszkola, co jest niezwykle istotne,   ponieważ wówczas będziecie musieli wypełnić zamieszczone również na tej stronie „Oświadczenie rodzica w związku ze zgłoszeniem dziecka do przedszkola”, w razie braku oświadczenia pobyt dziecka  nie zostanie w ogóle rozpatrzony.

Na wszystkie Wasze pytania czy wątpliwości chętnie odpowiemy (jeśli oczywiście będziemy znały odpowiedź ), jeśli takie się pojawią kontaktujcie się z nami.

Mamy nadzieję Kochani, że wspólnie z Waszą pomocą uda nam się przebrnąć przez ten trudny czas i znowu spotkamy się w tym samym składzie jak „za starych dobrych czasów”… tego się trzymajmy.

 

Nasze osiągnięcia!

 • Zielony Certyfikat
   
 • Dnia 10 listopada 2009.r. w Bibliotece Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczania Zielonych Certyfikatów I i II stopnia.

 • Czytaj

 • Zielona Flaga
   
 • "Zielona Flaga" to międzynarodowy tytuł, który nadawany jest placówkom oświatowym na całym świecie w ramach Programu Eco-Schools.

 •  
 • Promotor Ekologii
   
 • WYRÓŻNIENIE dla Przedszkola nr 15 w Narodowym Konkursie Ekologicznym.

 • Czytaj

 • Młody Menager Środowiska
 • W roku szkolnym 2008/2009r. i 2009/2010r. Przedszkole brało udział w ogólnopolskim programie Młody Menager Środowiska 2.

 • Czytaj

Warto odwiedzić

 • Ptasia Gospoda

  Ptasia Gospoda

  W ramach ubiegania się o Zielony Certyfikat przystąpiliśmy do realizacji przedsięwzięcia pt: "Ptasia gospoda pod rokitnikiem".

  Ptasia Gospoda

 • Recykling

  Recykling

  W przedszkolu podejmowane są liczne inicjatywy o charakterze ekologicznym.

  Recykling

 • 1